Pažintinė-edukacinė išvyka į Rygos ,,Senosios technikos muziejų“ ir Jūrmalą: nuotykiai ir žinios mokiniams

Visagino pedagogų 2023-2024 m.m. metodinių darbų paroda
2024-06-20
Sėkmingo karjeros kelio ir gražios vasaros!
2024-06-26

Pažintinė-edukacinė išvyka į Rygos ,,Senosios technikos muziejų“ ir Jūrmalą: nuotykiai ir žinios mokiniams

Birželio 20-21 dienomis Visagino savivaldybės mokyklų gamtamokslinio ugdymo (gamtamokslinio, biologijos, chemijos, fizikos) metodinis būrelis organizavo edukacinę-pažintinę ekskursiją 6–10 klasių mokiniams į Rygą. Kelionės tikslas buvo aplankyti garsųjį Senosios technikos muziejų, kur mokiniai iš Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos, Visagino „Draugystės“ progimnazijos bei Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos turėjo unikalią galimybę praplėsti savo žinias apie technologijų istoriją ir pažangą. Edukacinę-pažintinę ekskursiją  organizavo Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos fizikos-matematikos mokytojos L. Akopova ir O.Reva.  Metodinio būrelio pažintinė-edukacinė išvyka suvienijo mokinius. Ši išvyka buvo puiki proga mokiniams praplėsti akiratį, susipažinti su kaimyninės šalies Latvijos gamta, kultūra ir istorija.

Išvykos programa buvo  įvairi ir įdomi. Mokiniai aplankė tokias lankytinas vietas, kaip Kirkilų apžvalgos bokštą, kur galėjo pasigrožėti nuostabiais vaizdais ir sužinoti daugiau apie šio bokšto architektūrą bei gamtos ypatumus. Toliau ekskursija tęsėsi Rygos zoologijos sode. Čia mokiniai turėjo galimybę pamatyti įvairius gyvūnus, susipažinti su jų gyvenimo būdu ir aplinka, o taip pat sužinoti apie nykstančias gyvūnų rūšis, išsaugojimo svarbą.

Vienas iš pagrindinių kelionės tikslų buvo Senosios technikos muziejus. Mokiniai buvo supažindinti su technikos istorija ir senoviniais prietaisais, kurie leido geriau suprasti technologijų raidą ir jų svarbą kasdieniame gyvenime. Pasivaikščiojimas po Rygos senamiestį leido mokiniams pajausti miesto istorijos ir kultūros dvasią. Po pažintinės ekskursijos Rygoje, mokiniai nuvyko į Jūrmalą, garsųjį Baltijos jūros kurortą. Vienas iš įsimintiniausių kelionės momentų buvo apsilankymas Kemeri nacionaliniame parke. Mokiniai dalyvavo žygyje purvo taku, kurio metu susipažino su pelkių ekosistemomis, jų augmenija ir gyvūnija.

Ši dviejų dienų ekskursija buvo ne tik smagi ir įdomi, bet ir labai naudinga. Mokiniai įgijo daug naujų žinių apie gamtą, technologijų istoriją ir kultūrą, stiprino savo pažintinius ir socialinius įgūdžius. Be to, tokios išvykos skatina mokinių smalsumą, domėjimąsi mokslu ir norą mokytis naujų dalykų.

Džiaugiamės, kad tokios išvykos padeda mokiniams mokytis ne tik iš knygų, bet ir iš realių patirčių. Tikimasi, kad ateityje bus organizuota daugiau panašių edukacinių kelionių, kurios prisidės prie mokinių ugdymo ir jų asmeninio tobulėjimo.

Informaciją parengė Visagino savivaldybės mokyklų gamtamokslinio ugdymo (gamtamokslinio, biologijos, chemijos, fizikos) metodinis būrelio pirmininkė  Loreta Akopova