Valstybinės kalbos statuso susigrąžinimo 35-mečio renginių ciklo baigiamasis renginys vyko Visagine

„Mokymosi Tinklai“ buvo užmesti Visagine
2023-11-27
Dalinamės savaitės veiklų planu
2023-12-04

Valstybinės kalbos statuso susigrąžinimo 35-mečio renginių ciklo baigiamasis renginys vyko Visagine

Lapkričio 29 – osios popietę Visagino kultūros centre vyko Lietuvos mokinių plakatų parodos „Lietuvių kalba. Myliu…“ atidarymas ir konferencija „Sėkmingos integracijos raktas: mokomės ir mokome lietuviškai“. Šiuos renginius organizavo Valstybinė lietuvių kalbos komisija kartu su Visagino švietimo pagalbos tarnyba. Parodos atidarymui iškilmingumo suteikė Visagino kūrybos ir menų akademijos smuikininkų ansamblio pasirodymas (mokytoja Ieva Gudienė). Pirmą kartą Valstybinės lietuvių kalbos komisijos kartu su Vilniaus dailės akademija surengtame konkurse dalyvavo 15–19 metų amžiaus mokiniai iš Lietuvos gimnazijų, dailės mokyklų ir kitų formaliojo ir neformaliojo švietimo įstaigų.

Pagrindinė organizatorių pasiūlyta idėja buvo – „Mėgaukis rašydamas, iliustruodamas, improvizuodamas ir išreikšk savo jausmus lietuvių kalbai“. Jaunuoliai buvo kviečiami žaisti kalba, atskleisti savo požiūrį į kalbą, o kartu nevengti ir provokuoti, inspiruoti diskusiją apie lietuvių kalbos šiuolaikiškumą, patrauklumą, integralumą…

Buvo sulaukta per keturiasdešimtį konkursinių darbų iš įvairių Lietuvos miestų bei miestelių. Į antrąjį konkurso etapą kalbininkų ir dailininkų vertinimo komisija atrinko trylika darbų. Juos ir galima išvysti šioje parodoje.

Norime paminėti ir pasidžiaugti, kad plakato konkurse dalyvavo ir Visagino „Atgimimo“ gimnazijos ugdytiniai:  Akvilė Galdikaitė, Anastasija Domanska, Evelina Maslova, Denis Fridrich, Maksimas Volejko, (mokytoja Svetlana Bendelston) bei Marina Bobricka (mokytoja Edita Kucina).

Vėliau vyko konferencija, kurią savo apsilankymu pagerbė Visagino savivaldybės meras Erlandas Galaguz, Visagino savivaldybės švietimo, kultūros, sporto ir valstybinės kalbos kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės – Irena Rokickaitė, Monika Gutė, Rima Vigėlienė ir kalbos tvarkytoja Lina Dainienė. Sveikinimą nuo Valstybinės kalbos inspekcijos viršininko Audriaus Valotkos iškilmingai perskaitė Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Violeta Meiliūnaitė.

 Po iškilmingo atidarymo buvo pristatomi konferencijos pranešimai – klausytojai išgirdo VLKK pirmininkės, humanitarinių mokslų daktarės Violetos Meiliūnaitės pranešimą „Valstybinės kalbos mokymo metodai, priemonės ir palaikymas“, Visagino „Verdenės“ gimnazijos direktorės Olgos Černis pranešimą „Integracija: mokymosi sėkmės patirtys“, Visagino švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Birutė Stefanskienė kartu su direktore Eleonora Dutkevičiene pristatė pranešimą „Kalba mane augina“. Taip pat buvo parodytas dokumentinis filmas, skirtas valstybinės kalbos statuso atgavimo 35 – mečiui paminėti, „Išsaugojome kalbą“. Pranešimams pasibaigus, klausytojai buvo skatinami diskutuoti, dalintis sėkmės istorijomis, kelti ne visai „patogius“ klausimus, nes tik visi kartu mes galime sukurti gražią mūsų nuostabiojo Visagino ateitį, kurioje skamba ir valstybinė, ir daugybė kitų kalbų.

Visagino švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Ieva Gudienė