Pasibaigė projektas “Pabėgėlių iš Ukrainos ankstyvoji integracija”

Dalinamės savaitės veiklų planu
2023-12-04
Įvyko VI-oji Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiada
2023-12-08

Pasibaigė projektas “Pabėgėlių iš Ukrainos ankstyvoji integracija”

Visagino Švietimo pagalbos tarnyboje nuo 2023m. spalio mėn. pradžios vyko projektas „Pabėgėlių iš Ukrainos ankstyvoji integracija“ HOME/2022/AMIF/AG/EMASTF1/LT/0013, finansuojamas iš Prieglobsčio migracijos ir integracijos fondo priemonės „Pagalba ekstremaliosios situacijos atveju“ lėšų. Buvo vykdoma programa „Lietuvos konstitucinės sistemos principai ir vertybės“. Programos dalyviai pabėgėliai iš Ukrainos.

LR Konstitucijos 14 str. skelbia, kad Lietuvoje valstybinė kalba – lietuvių kalba. Kadangi minėtų kursų lankytojai iki šiol nebuvo net girdėję lietuvių kalbos, suprantama, teko mokytis nuo abėcėlės ir elementariausių dalykų, leidžiančių klausytojams be įtampos stengtis perskaityti lietuvišką tekstą, išgirsti žodžius patiems, palyginti juos su jau girdėtais, atpažinti ar prisiminti, ką jie reiškia.

Įpusėjus projektui – spalio mėn. 25-ą dieną buvo paminėta Konstitucijos diena, klausytojai sužinojo, kad LR Prezidentas G. Nausėda inicijavo Lietuvos Respublikos Konstitucijos pritaikymą lengvai suprantama kalba. Tai Europoje plačiai paplitęs metodas, kuriuo, vadovaujantis rekomendacijomis, suprantamai pateikiama informacija skaitymo, suvokimo problemų turintiems asmenims. Universalus lengvai suprantamos kalbos teksto išdėstymas, iliustracijos ir teksto stilius ypač palengvina informacijos prieinamumą. Kursų lankytojai labai džiaugėsi ir dėkojo už galimybę mokytis ne tik lietuvių kalbos pradmenų, o kartu susipažinti ir su Lietuvos Konstitucinės sistemos principais ir vertybėmis. Pasibaigus kursams visi labai domėjosi galimybėmis tęsti mokslus.