Nėra kalbinės aplinkos – sukurkime ją

Anglų kalbos kursai ,,Pusiaukelė“
2018-12-18
2018-12-20

Nėra kalbinės aplinkos – sukurkime ją

Nuo 2018 m. spalio 1 d. iki gruodžio 13 d. Visagino švietimo pagalbos tarnyboje vyko 90 valandų lietuvių (valstybinės) kalbos kursai Visagino savivaldybės pedagogams pagal neformaliojo suaugusiųjų švietimo programą ,,Bendraukime lietuviškai“, finansuojamą Visagino savivaldybės.

Kursuose dalyvavo pedagogai iš įvairių neformaliojo ugdymo įstaigų (Visagino kūrybos namų, Visagino Č. Sasnausko menų mokyklos, Visagino sporto centro) ir kiti Visagino savivaldybės bendruomenės nariai. Dirbdami pagal prof. habil. dr. Sergejus Temčino intensyviąją metodiką, kartu su pedagogais kūrėme lietuvišką oazę, kuri padėtų laisviau kalbėti bet kokioje kalbinėje aplinkoje: pristatėme įvairiausias kalbines situacijas, kilome į leksikos aukštumas, nagrinėjome žodžių junginių peripetijas, pasakojamojo turinio tekstukus vaizdavome grafiniais piešinėliais (autorinė metodika), nagrinėjome įvairiausią pedagoginę leksiką, pristatinėjome netradicinių pamokų modelius, diskutavome apie šiuolaikinės Z kartos vaikų ugdymo galimybes, aptarėme Suomijos ir kitų šešių geriausių švietimo sistemų pasaulyje ugdymo modelius, nėrėme į dainų sūkurius – karaokę.

Kursų metu pedagogai turėjo galimybę virtualiai pakeliauti po Lietuvos lankytinas vietas ir pasigrožėti ne tik vaizdais, sužinoti vietovardžių bei vietovių istorijas, susipažinti su pomologo Hrebnickio gyvenimu ir veikla, legendomis apie Salaką, su Lietuvos etnografinių regionų savitumu, tautiniais drabužiais, bet ir sužinoti naujos leksikos, pasimokyti sakinių konstravimo modelių.

Lietuvių (valstybinės) kalbos kursus vedė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Audronė Nastajienė.

Nėra kalbinės aplinkos, todėl sukurkime ją patys susiburdami VŠPT – bendraukime drąsiai reikšdami savo mintis ir nepamirškime plėsti žodyną. Žymus kalbininkas Frankas Smitas sakė: „Viena kalba atveria tau gyvenimo koridorių, o dvi kalbos atveria visas duris pakeliui.“

Lietuvių kalbos mokytoja Audronė Nastajienė