Lietuvoje praūžė Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi siluetai“

Lapkričio 21–26 dienomis Visagine ir visoje Lietuvoje vyko Suaugusiųjų mokymosi savaitės „Mokymosi siluetai“ renginiai. Šių metų Mokymosi savaitės idėją įkvėpė avangardinio kino kūrėjo Jono Meko mintys apie prasmės ieškojimą kasdieniuose, paprastuose dalykuose, apie mokymąsi – kasdienybės prasmę. Anot jo, gyventi reikia be formulių, būti atviram… Neuždaryti langų, durų, žiūrėti, kas dedasi, pažinti, ko nepažįsti, nežinai…

Visaginiečiams buvo suteikta galimybė išbandyti sportines veiklas su Visagino sporto ir rekreacijos centro treneriais. Funkcines treniruotes vedė Eglė Karolina Ašmėgienė, judriąją akrobatiką išbandyti kvietė Viktorija Šikšnian, o valso ritmu suktis buvo galima su Valentina Danilevičiene.

Norintiems išmokti profesionaliai gaminti Visagino edukacijų centro mokytojas Jevgenij Pankov demonstravo Europietiškų patiekalų gamybos subtilybes. Nors renginys buvo nuotolinis, tačiau garuojančių patiekalų aromatai buvo juntami net per ekraną.

Labai gausi veiklų pasiūla buvo iš menų srities. Skaidrūnė Baliūnaitė kvietė norinčius padainuoti į Visagino šeimos ir vaiko gerovės centro renginį, o norinčius susipažinti su tautinių bendrijų veikla – į Visagino kultūros centrą. Meniniame kūrybiniame susitikime, kurį organizavo Visagino kūrybos ir menų akademijos mokytoja Violeta Pščelovskaja, buvo galima išbandyti savo muzikavimo fortepijonu, dainavimo ir šokių įgūdžius. Edukaciniame renginyje „Lietuvių liaudies muzika ir šokiai“, kurį Visagino švietimo pagalbos tarnyba organizavo kartu su Visagino kūrybos ir menų akademijos mokytojomis Valerija Krasauskiene, Jelena Krylova, Alesia Krumplevskaja, Gintare Skačkauskiene ir Ieva Gudiene, liaudiškos muzikos ritmu sukosi lietuvių kalbos pas mokytoją Svetlana Golubkovą besimokantys ukrainiečiai. Norintys išmokti piešti buvo kviečiami į kūrybos ir menų akademijos dailės mokytojų Olgos ir Jurijaus Kalininų organizuotą užsiėmimą. O tie, kas apsilankė mezgėjų klubo „Nuo siūlo iki meno“ organizuotoje kojinių mezgimo pamokoje, tikrai ateinančią žiemą pasitiks ramūs!

Visi renginiai praėjo su didžiuliu pasisekimu, tad tikimės kitais metais dar aktyvesnio įstaigų įsitraukimo į suaugusiųjų mokymosi savaitės veiklas, nes mokymasis visą gyvenimą žmones motyvuoja, stiprina pasitikėjimą savimi ir suteikia daugiau galimybių pagerinti gyvenimo kokybę.

Metodininkė Ieva Gudienė