Įvyko seminaras „Save žalojantis elgesys“

Kovo 10 – ąją dieną Visagino švietimo pagalbos tarnyboje svečiavosi Anykščių švietimo pagalbos tarnybos psichologė Vida Krasauskienė, kuri mūsų miesto ugdymo įstaigų psichologams, švietimo pagalbos specialistams ir pedagogams vedė seminarą „Save žalojantis elgesys“.

Vaikai ir paaugliai, jausdami didelį dvasinį skausmą, siekdami nusiraminti ar užsimiršti, stipriai nekęsdami savęs, ar dėl kitų priežasčių sekina ir žaloja savo kūną. Tai skausminga ir sudėtinga problema. Save žalojantys asmenys dažnai laiko tai paslaptyje, jiems baisu kam nors apie tai papasakoti, nes bijo būti nesuprasti, pasmerkti ar apšaukti. Dažnai sako, kad tuo metu nepavyko rasti kitokio nusiraminimo būdo. Priežastys, dėl kurių jie save žaloja yra įvairios, bet paprastai už jų visų slepiasi stiprūs jausmai: didelis vidinis skausmas, vienišumas, neapykanta sau, pyktis ant savęs ar aplinkinio pasaulio. Save žalojantis elgesys kyla, kai nori palengvinti išgyvenamą skausmą, pabėgti nuo sunkumų, sumažinti įtampą. Šis palengvėjimas yra apgaulingas, jis nepadeda išspręsti gyvenimiškų sunkumų, o tik sukuria naują problemą. Asmuo tada jaučiasi vis blogiau ir blogiau. Svarbu, kad savęs žalojimą galima pakeisti kitais, nežalingais būdais ir taip padėti sau išgyventi sunkią akimirką.

Mokymų metu klausytojai buvo supažindinami su save žalojančio elgesio ypatumais, kodėl toks elgesys kartojasi, kokie yra pagalbos būdai asmeniui, aptarti save žalojančio elgesio mitai ir faktai, rizikos veiksniai. Praktinės veiklos metu buvo galimybė susipažinti su empatijos stiprinimu, giliau pažinti save ir kitus.

Dėkojame lektorei už įdomų seminarą ir klausytojams už aktyvų įsitraukimą.

Visagino švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Ieva Gudienė