Įvyko renginys skirtas suaugusiųjų mokymosi savaitei „Mokaisi – gyveni, gyveni mokaisi“

Visiems tėvams kartais reikia pasitarti
2021-11-17
VISAGINO SAVIVALDYBĖS ŠVIETIMO ĮSTAIGOS RUOŠIASI UGDYMO TURINIO ATNAUJINIMO DARBAMS
2021-11-23

Įvyko renginys skirtas suaugusiųjų mokymosi savaitei „Mokaisi – gyveni, gyveni mokaisi“

Visagino švietimo pagalbos tarnyboje 2021 m. lapkričio 16 d. įvyko suaugusiųjų mokymosi savaitei  „Mokaisi – gyveni, gyveni mokaisi“ skirtas renginys „Viešojo kalbėjimo ABC“ .

Viešasis kalbėjimas – tai kompleksinis įgūdis, apimantis kūną, protą, balsą, žvilgsnį ir net klausą. Kartais žmogus, kuriam sudėtinga kalbėti viešai, turi sunkumų su vienu ar keliais iš šių aspektų. Pavyzdžiui – kai kurie kalba logiškai, suvaldo stresą, bet kažkodėl praranda balsą. Arba – turi gražų, stiprų balsą, bet koją vis pakiša auditorijos (publikos, klausytojų) baimė. O kartais kalbėtojui sunku pačiam suprasti, kur yra problema: kodėl jis jaučia nerimą, kodėl jo nesiklauso ar negirdi?

Šio renginio dalyviai buvo supažindinti su svarbiausiais viešojo kalbėjimo principais ir dažniausiomis klaidomis. Sužinojo streso valdymo ir didesnio pasitikėjimo savimi metodus, bei kaip suvaldyti savo kūną ir protą, kaip išlaisvinti ir lavinti savo balsą, dikciją, toną. Buvo mokoma kaip galima kalbų sakymo schemas ir būdus pasakyti kalbą nepasiruošus.