Esame saugūs: kaip užkirsti kelią smurtui prieš vaikus

Kviečiame ugdymo įstaigas ir socialinių paslaugų centrus, dirbančius su vaikais, prisijungti prie visoje Lietuvoje jau vykstančių smurto prevencijos veiklų ir savo bendruomenėje sukurti akivaizdų pokytį, kurio dėka sumažės smurto prieš vaikus atvejų, nes jie mokės atpažinti netinkamą elgesį, žinos kaip reaguoti ir kur kreiptis pagalbos. 

Užtikrinti saugią atmosferą Jums padės smurto prieš vaikus prevencijos programa „Esame saugūs“, kurią parengė VšĮ Paramos vaikams centras psichologai ir psichoterapeutai. Tai praktiniai, interaktyvūs užsiėmimai vaikams ir paskaitos tėvams bei įstaigos bendruomenei. Užsiėmimų metu vaikai mokosi atpažinti pavojingas situacijas realiame ir virtualiame gyvenime, sužino, kaip elgtis susidūrus su netinkamu elgesiu. Tėvams paskaitose suteikiama žinių, kaip atpažinti ženklus, kurie rodo, kad vaikas galimai patyrė ar patiria prievartą ir kaip elgtis tokiais atvejais. 

18 ugdymo įstaigų skirtingose Lietuvos savivaldybėse jau įgyvendino programą ir daugiau kaip 2 000 vaikų, paauglių bei jų tėvų sužinojo, kas padeda apsisaugoti nuo smurto.

Išsamiai su programa kviečiame susipažinti pristatyme „Еsame saugūs: kaip užkirsti kelią smurtui prieš vaikus“, kuris vyks gegužės 25  d. 8.30-9.30 val. nuotoliniu būdu. 

Pristatyme bus kalbama apie smurto prevencijos prieš vaikus svarbą ir priemones, kuriomis jau dabar gali pasinaudoti kiekviena įstaiga. 

Dalyvauja: Paramos vaikams centro vadovė, psichologė psichoterapeutė Aušra Kurienė, Paramos vaikams centro programos „Vaikystė be smurto“ vadovė, psichologė dr. Ieva Daniūnaitė.

Skirta: ugdymo įstaigų ir socialinių paslaugų centrų, dirbančių su vaikais, vadovams bei visiems, besidomintiems smurto prieš vaikus prevencijos veiklomis. 

Dalyvavimas nemokamas. 

Rеgistracija į pristatymą: https://forms.gle/Hg2GY2y7FX56F6EA7 

 

Jau dabar galima registruotis į „Esame saugūs“ mokymus, skirtus specialistams, norintiems vesti programos užsiėmimus vaikams ir paskaitas tėvams. Daugiau informacijos ir registracija: https://bit.ly/42R0xsx