KVIEČIAME DALYVAUTI NEMOKAMUOSE ATVIRUOSE PRIKLAUSOMYBIŲ PREVENCIJOS MOKYMUOSE

Kaip padėti moksleiviams ir jų tėvams suprasti, kuomet, atrodo, nekenksmingas pasisėdėjimas prie kompiuterio, telefono ekrano ar interneto, palaipsniui didinamas ilgainiui darosi vis labiau nebekontroliuojamas – tampa priklausomybe?…

 

Visagino šveitimo pagalbos tarnyba kviečia dalyvauti mokymuose klasių vadovams pagal metodinę priemonę „Mokinių tėvų susirinkimų vadovas priklausomybių nuo psichoaktyviųjų medžiagų, interneto, žaidimų ir lošimų prevencijai įgyvendinti“.

 

Mokymų data – 2020 m. gruodžio 1 d.

Mokymų trukmė – 8 akademinės valandos. Jie vyks ZOOM platformoje.

Būtina išankstinė registracija: https://forms.gle/AWbP3YqftStMBAnJ6

 

Mokymų programa:

9:00 Laikas pasidaryti kavos, arbatos, įsipilti stiklinę vandens ir prisijungti prie mokymų pagal į elektroninį paštą atsiųstą nuorodą.

9:15 Mokymų pradžia. Įvadas į dieną.

9:30 Interaktyvios užduotys grupėse. Mindaugas Vidugiris ir Viktorija Bagdonienė

10:00 Priklausomybės ir jų prigimtis. Teorija. Viktorija Bagdonienė

11.45 Šiuolaikiškos priklausomybės, skaitmeninis autizmas ir socialiniuose tinkluose vaikų tykantys pavojai. Vaidas Arvasevičius

12:30 Pietų pertrauka

13:45 Praktinės dalies pradžia. Klausimyno tėvams pristatymas.

14:00 Problema: vis didėjanti vaikų priklausomybė nuo interneto ir ekranų. Kaip ją spręsti praktiškai? Mindaugas Vidugiris

15:15 Refleksijų ratai. Darbas grupėse.

15:45 Dalyvių klausimyno pildymas.

16:00 Pabaiga

Įgyvendinus mokymų programą dalyviai įgis:

  1. žinių apie psichologines bei fiziologines priklausomybių priežastis, apie priklausomybių nuo psichoaktyviųjų medžiagų, interneto, žaidimų ir lošimų panašumus bei skirtumus, rizikos veiksnius, turinčius įtakos priklausomybėms formuotis ir apsauginius veiksnius padedančius išvengti priklausomybių; Daug dėmesio bus skirta vis augančiai vaikų priklausomybei nuo ekranų – telefonų, planšečių, kompiuterių – bei socialiniais tinklais transliuojamo turinio.
  2. praktinių įgūdžių, kaip vesti tėvų susirinkimus priklausomybių temomis, kaip atpažinti priklausomybes dar jų pradiniame formavimosi etape, kaip motyvuoti tėvus tinkamai kalbėtis su vaikais priklausomybių temomis, kaip užauginti pasitikėjimą ir atvirumą, kaip taikyti tam tikras motyvuojančio pokalbio technikas.

Programą rengė:

Mindaugas Vidugiris – lektorius, sertifikuotas Marshall Goldsmith programos koučingo specialistas.

Vaidas Arvasevičius – šeimų, porų ir tėvystės konsultantas, psichologas, lektorius, kognityvinės ir elgesio terapijos praktikas.

Viktorija Bagdonienė – psichologė.

Gintarė Liubinaitė, Rūta Vaitiekutė, Jurga Vidugirienė – Whatansu patirtinių stovyklų vadovės ir leidinio „Mokinių tėvų susirinkimų vadovas priklausomybių nuo psichoaktyviųjų medžiagų, interneto, žaidimų ir lošimų prevencijai įgyvendinti”

bendraautorės.

Mokymai parengti ir vykdomi Nacionalinės švietimo agentūros užsakymu.